Visszeres sírással
Hány órányi sírás normális? Mutatjuk
Viber Fotó: gettyimages. Erre kiváló eszközt adott mindegyiküknek a természet, ez az eszköz pedig maga a sírás.

Sírni mindenki tud, de úgy sírni, mint a csecsemők senki A csecsemősírás mindenen áthatol. Intenzitása, ereje nem figyelmen kívül hagyható, ráadásul az anyaszív nem tud kivonódni hatása alól. Hihetetlen erővel szólalnak meg a csöppségek, és ha mindehhez még látjuk is őket, akkor érezzük, nincs mese, tennünk kell valamit.

Amilyen törékenyek, olyan kiváló, legyőzhetetlen, elnyomhatatlan eszköz van a kezükben a világ befolyásolására, vagyis a kommunikáció kialakítására, ezért a sírás, az arra való környezeti reakció nagyon meghatározó lehet a későbbiekben a gyermek beszéd és kommunikációs képességeinek kialakulásában.
Átlagosan napi két órát sír egy kisbaba Nyelvünkben a sírásra rengeteg szinonimát használunk, hiszen sírni sokféleképpen lehet: lehet könnyezni, sírdogálni, pityeregni, zokogni, itatni az egereket, bőgni, ríni, bömbölni, sivítozni, siránkozni, jajveszékelni, rőkölni, hisztizni, ordítani, pityogni, nyivákolni,visítani stb.
A felületes visszérgyulladás és a mélyvénás trombózis tünetei közötti fő különbség az, hogy ez utóbbi esetben a jelentős a két végtag közti térfogatbeli különbség, illetve visszérgyulladáskor az adott ér felett tapasztalni bőrpírt és csomót ami valójában a felületi vénában keletkezett vérrögmíg DVT-kor az egész végtagon látni livid elszíneződést és az egész felülete meleg tapintású. Kivételt az ún. Érdemes tudni, ha atípusosak a tünetek, akkor nehéz lehet a két állapot közt különbséget tenni, ezért ekkor doppler ultrahangos vizsgálattal és D-dimer szint méréssel kell elkülöníteni a kettőt.
A sokféle megnevezés utal arra is, hogy a sírással milyen sok mindent ki tudunk fejezni. A babák az első néhány hónapban szinte csakis ezzel az egyetlen eszközzel élhetnek, ha a testi közelségben nem lévő mamának szeretnének üzenni valamiről - mert gondoljuk csak végig, az aprócska emberke élete első fél évében nem tud önállóan helyet változtatni. A hangját küldi hát üzenetként a távolba.
A műtét előtt szedett gyógyszerek kihagyása. Látás, hallás elvesztése, néha mindössze a szemüveg, vagy hallókészülék hiánya. Mennyi az esélye, hogy az ön műtéte után is zavartság alakuljon ki? Az idősebb betegek között gyakran fordul elő zavartság műtétet követően. Létezik olyan irodalmi adat, amely szerint a csípőtáji műtéten átesett idős betegek felében alakul ki zavartság a műtétet követően rövidebb-hosszabb ideig.
A hang pedig az üzenetközvetítés legelső és aztán egész életünket végigkísérő eleme. A kicsik élnek is a lehetőséggel és egy nagyvonalú statisztika szerint egy átlagos kisbaba ugye tudjuk, hogy ilyen nincs is élete első hat hónapjában naponta átlag két órát sírással tölt.
Ásítás és sírás — Értsük meg jobban! A mai napig nincs egyértelmű magyarázat például a sírásra és az ásítás kapcsolatára. A mai napig több megoldatlan anatómiai és viselkedési rejtély is foglalkoztatja a kutatókat. A nevetéshez, a libabőrhöz vagy az átázott ujjakhoz hasonlóan az ásítás és a sírás pontos okai is talányt jelentenek a tudomány számára. A legtöbb ilyen jelenségeknek többnyire a létfenntartásban van szerepük, ezért is érdekesek az alábbi általános reflexek.
Vajon miért is ez a nagy igyekezete a babáknak a sírásra, mit üzennek nekünk, mit kell egy mamának papának kódolnia? Sírás — uniformizált kifejezésforma Mivel ösztönösen visszeres sírással sírás hallatán vagy láttán összeszorul a szívünk, biztosak lehetünk abban, hogy a kicsi hangja célt ér, az őt sírni halló feje lázasan zakatolni kezd, vajon mi lehet a baj.
Ásítás és sírás – Értsük meg jobban!
Ilyenkor a kezdő szülő gyakran pánikba esik, mert nyilván babául nem tanította senki és egy kicsinek annyi oka lehet a sírásra, és persze nehéz józanul végiggondolni, hogy a metsző hang egyszerű, mindennapi üzenetet is takarhat. Ahhoz kell a valódi türelem, hogy a sírásformákból hogyan, miként tudunk ráismerni az üzenetre. Éhes a kicsi, fáj a hasa, tele van a pelus, most ébredt fel, és egyedül érzi magát, megriadt valamitől, vagy csak unatkozik?

Gyakran a sírás megfejtése óriási fejtörést okoz a családnak, és mire megszületik a megfejtőkód a baba már gagyogással próbálja ugyanezt. A preverbális korszak kommunikációs eszközei A preverbális korszaknak, amely a beszéd kialakulását előzi meg több olyan jelzőrendszere van, mely kifejezi a csecsemő testi és és lelki állapotát. A sírás ezek közül a legerőteljesebb, de megértéséhez, kódolásához érdemes visszeres sírással a többi nem beszéddel kifejezett kommunikációs eszközre is, a hangadásra, a mimikára, a tekintetre,a gesztusok, és nem árt ha végigfuttatjuk fejünkben az adott körülményeket, amik a babát befolyásolhatják.
Visszér ellen
A sok apró jelből és ismerős sírásmintából jól megfejthető üzeneteket visszeres sírással, és mire jön a következő csemete, már magabiztosabbak leszünk e téren is. Csak semmi pánik Mint a nyelvfejlődés előfutára már a kora csecsemőkortól kiemelten fontos a sírás szerepe és a mi hozzáállásunk mindehhez. Próbáljuk hát gyermekünk titkát türelmesen megfejteni, mert bár reménykedünk benne, de ha beszélni kezd majd akkor is nehéz lesz az üzenethez hozzájutnunk.

Gáll Edina.